• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Samorząd Uczniowski naszej szkoły już po raz kolejny przyłączył się do akcji „Opatrunek na ratunek”, organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, która pomaga dzieciom w najbiedniejszych krajach Afryki.

W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety, tam często brakuje nawet podstawowych opatrunków. 

Zebraliśmy dużo różnych środków opatrunkowych, m.in. plastry, opaski uciskowe, watę, kompresy, gazy, wodę utlenioną. Dary zostały spakowane i wysłane do siedziby Fundacji w Poznaniu, a wkrótce pojadą wraz z Misjonarzami do Afryki.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy okazali wielkie serce i wzięli udział w akcji. Nagrodą dla nas wszystkich niech będzie świadomość, że gdzieś tam, w odległych krańcach świata żyją dzieci, którym mogliśmy pomóc w myśl hasła: „Nietrudno jest być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.