• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Od lat Muzeum Bitwy pod Grunwaldem gości na swoim terenie młodych biegaczy z Warmii i Mazur - uczestników biegów przełajowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Tak też było i w tym roku. W dniach 30 – 31 maja, na Polach Grunwaldzkich pojawili się młodzi biegacze, tym razem z różnych rejonów Polski, by wziąć udział w finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych.

W pierwszych Ogólnopolskich Przełajowych Biegach Grunwaldzkich wzięło udział około 1 400 uczestników. Wśród nich znalazła się uczennica klasy ósmej naszej szkoły Kornelia Jagucak, Mistrzyni Województwa Lubelskiego. Po zaciętej rywalizacji uplasowała się ona na drugim stopniu podium zdobywając srebrny medal.

Celem spotkania była popularyzacja biegania wśród uczniów szkół całej Polski, przybliżenie historii Bitwy pod Grunwaldem 1410 roku oraz promocja walorów historyczno-turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego połączona z Dniem Dziecka.

Kornelii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.