• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W czwartek 2 czerwca 2022 r. odbyły się XXVII Szkolne Igrzyska Olimpijskie. Od ponad 20 lat spotykamy się wszyscy w ten jeden dzień w roku, by wspólnie spędzić go na sportowo, bawiąc się i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach.

Kilka tygodni przed Olimpiadą każda klasa wylosowała państwo, w barwach którego potem występowała. Uczniowie musieli przygotować flagę danego państwa, tabliczkę z jego nazwą oraz poczet flagowy.

Już o godz. 9:00 na wielofunkcyjnym boisku zrobiło się gwarno i kolorowo, a to za sprawą barwnego korowodu czteroosobowych reprezentacji wszystkich wylosowanych państw, podczas którego poszczególne klasy prezentowały przygotowane stroje i rekwizyty. Oceniająca je komisja nie miała łatwego zadania. Klasy prześcigały się ze swoimi pomysłami na stroje, a niemały w tym udział mieli także rodzice. Z chwilą, gdy został odczytany Apel Olimpijski, w trakcie którego usłyszeliśmy słowa: Polski Komitet Olimpijski zdecydowanie potępia atak na Ukrainę oraz łamanie prawa, pokoju, olimpijskich wartości i zasad, rozpoczęła się prawdziwa sportowa rywalizacja.

Uczniowie klas II – VIII rywalizowali w następujących konkurencjach: gry zespołowe ( dwa ognie, siatkówka i koszykówka ), tor przeszkód, „spacer farmera”, bieg wahadłowy, rzut piłką lekarską i przeciąganie liny. Ocenie podlegały także prace plastyczne i literackie pod hasłem „Walczymy tylko w sporcie”. Dla uczniów klas pierwszych, wychowawcy przygotowali gry i zabawy sportowe. Uczniowie, którzy bezpośrednio nie uczestniczyli w rywalizacji sportowej, dzielnie kibicowali swoim koleżankom i kolegom. I choć była to tylko zabawa sportowa, to nieraz, łzy radości mieszały się ze łzami porażki.

W tym samym czasie, gdy na boisku trwały zmagania sportowe, na holu I piętra w budynku szkoły, komisja złożona z nauczycieli dokonywała oceny plakatów przygotowanych przez poszczególne państwa – klasy. Pomysły były różnorodne i zaskakujące.

Dużo emocji i zabawy przyniosła konkurencja przygotowana dla wychowawców klas.

Najlepszymi podczas XXVII Szkolnych Igrzysk Olimpijskich okazali się:

I miejsce - klasa III D – Grecja – 141 pkt

II miejsce – klasa II C – Brazylia – 138 pkt

III miejsce – klasa VII H – Algieria– 137 pkt

IV miejsce – klasa V C – Nowa Zelandia – 134 pkt

V miejsce – klasa III B – Meksyk – 133 pkt

Szkolne Igrzyska Olimpijskie to nie tylko wspaniały sposób aktywnego wypoczynku, ale także, a może przede wszystkim, dobra zabawa w duchu fair play. Najważniejszy był udział w zawodach, wspaniała atmosfera i świetna zabawa. Tego dnia towarzyszyło nam olimpijskie przesłanie CITIUS, ALTIUS, FORTIUS, COMMUNIS – a więc SZYBCIEJ, WYŻEJ, MOCNIEJ, RAZEM. To „RAZEM” ma szczególne znaczenie teraz, gdy w Ukrainie toczy się wojna, a Naród Ukraiński potrzebuje solidarności, wsparcia i pokoju.

Tak więc zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.