• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

16 września 2022 roku w naszej szkole odbył się XXVII Konkursu Wiedzy o Kampanii Wrześniowej na Ziemi Biłgorajskiej. Do konkursu przystąpiły reprezentacje dwóch szkół podstawowych z Biłgoraja: Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jan Twardowskiego w Biłgoraju oraz gospodarza Szkoły Podstawowej nr im. Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Wśród szkół ponadpodstawowych reprezentowane były: I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Biłgoraju oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, w sumie 36 uczniów. Pytania konkursowe opracował dr. Adam Balicki.  

Nagrody i dyplomy w konkursie zostały przekazane uczniom w siedzibie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w ramach promocji projektu Obrońcy Ojczyzny 1939 polegli na Ziemi Biłgorajskiej. O projekcie poinformował pan Tomasz Brytan, pracownik muzeum, a jednocześnie  członek Oddziału PTTK w Biłgoraju. Nagrody wręczał pan Marek Majewski, Dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, przedstawicielka Starosty Biłgorajskiego, pani Katarzyna Kobel oraz pan Janusz Jarosławski, znawca i kolekcjoner białej broni, autor publikacji Szable Wojska Polskiego.

W kategorii szkół podstawowych w rywalizacji drużynowej III miejsce ex quo zajęli: ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Artur Zabłotni i Przemek Bzdyra oraz drużyna ze szkoły Podstawowej nr 1 im. Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraj w składzie: Julia Balicka, Jan Skwarek i Maja Brytan.

W rywalizacji indywidualnej w szkołach podstawowych V miejsce zajął Jan Skwarek ze Szkoły Podstawowej nr im. Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.