• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Wydawałoby się, że w piątkowy wieczór po szkolnych korytarzach spaceruje tylko cisza. Nic bardziej mylnego. W piątek wieczorem, 7 października 2022 r., korytarze w naszej szkole zapełniły się uczniami, a to za sprawą biblioteki szkolnej, która przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Noc Bibliotek”.  

W tym roku to wielkie święto bibliotek i czytania odbyło się pod hasłem „To się musi powieść" i wzięło w nim udział 140 uczniów naszej szkoły. Uczniowie z klas 6 – 8 przygotowywali stanowiska z zadaniami, opiekowali się grupami młodszych uczniów, szukali z nimi zadań, pomagali w zadaniach, uczyli okrzyków - rymowanek, dbali o bezpieczeństwo, a na koniec imprezy wręczali symboliczne medale.

Uczniowie z klas 1 – 5 mieli do wykonania 18 zadań, za które otrzymywali specjalne pieczątki. Czego tam nie było… Rozpoznawanie po dotyku rekwizytów i kojarzenie z tytułem bajki, dopasowywanie tytułów i bohaterów bajek, wykreślanki z bohaterami książek, czytanie w namiocie przy lampce, wykonywanie zakładek do książek metodą orgiami, malowanie sceny z ulubionej książki, tor przeszkód pokonywany z książką na głowie, przejście labiryntem między książkami z zawiązanymi oczami, losowanie z koszyczka zagadek, kalambury czy też rymowanka o czytaniu do nauczenia na pamięć.

Po wykonaniu 18 zadań na uczestników nocnej imprezy czekała niespodzianka - pod czujnym okiem pana wicedyrektora Macieja Buczka mieli możliwość m.in. zajrzeć w głąb oceanu i przyjrzeć się z bliska pływającym w nim rekinom. A wszystko to za sprawą okularów VR.

Imprezę czytelniczą „Noc Bibliotek” wszyscy uczestnicy uznali za niezwykle udaną, czego dowodem były promyczki doczepione do uśmiechniętego słoneczka. Smutne słoneczko zostało bez żadnego promyka.

Po godz. 21:00 najmłodsi uczniowie wrócili do domów, natomiast 42 osobowa grupa uczniów z klas 6 – 8 z opiekunami Barbarą Bucior, Anną Sobczyk, Piotrem Kiełbasą i Anną Bielak pozostała, by spędzić tę noc w szkole. Był więc wspólny posiłek, spontaniczne zajęcia integracyjne oraz projekcje filmów przesłanych przez ogólnopolskiego organizatora: z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Pierwsza tajemnica” oraz młodzieżowy: „ComedyQueen”.  

Rześki poranek w sobotę 8 października sprzyjał sprawnemu sprzątaniu sali gimnastycznej i składaniu polowych łóżek. Gorzej było ze śpiworami, które jakoś nie chciały się mieścić do odpowiednich pokrowców.

O godzinie 9:00 po szkole spacerowała już tylko cisza.

Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów i nauczycieli, którzy poświęcili swój czas i przyszli z pomocą: dyrektor Maciej Buczek, dyrektor Andrzej Czacharowski, p. Urszula Górniak, p. Agnieszka Jurałowicz, p. Ewa Madejek, p. Renata Martyka.