• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

17 października w naszej szkole odbył się Koncert Duetu Smyczkowego z Łódzkiego Biura Koncertowego „WIRTUOZ”. Wystąpili panowie: Krzysztof Orzechowski i Wojciech Marcinowski. 

Krzysztof Orzechowski to absolwent klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej w Krakowie. Brał udział w koncertach w kraju, jak i za granicą (m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Szwecji, Francji, Grecji, na Kubie).

Wojciech Marcinowski gra na skrzypcach. W 1998 r. założył zespół Hot Swing. Gra zarówno muzykę klasyczną, ale też bluesa, pop, country czy jazz. Koncertował w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji.

Muzycy dali dla naszych uczniów dwa koncerty: dla klas 0 – IV - „Jedzie pociąg z daleka”, a dla klas VII-VIII - „Smyczkowanie na śniadanie”. Zaprezentowali utwory z różnych gatunków i o szerokim repertuarze. "Można nas zobaczyć, można dotknąć, a co najważniejsze - posłuchać" - tak mówią o sobie wirtuozi. I rzeczywiście z przyjemnością słuchało się tego wspaniałego duetu. Koncerty bardzo się podobały.