• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Tegoroczny Festiwal GAUDIUM został zorganizowany w nowej formule z zachowaniem dobrych tradycji.

XII ogólnopolska edycja  Festiwalu Gaudium  została objęta Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka, Wojewody Lubelskiego Pana Lecha Sprawki, Prezydenta Miasta Lublina Pana Krzysztofa Żuka oraz Burmistrza Miasta Biłgoraja Pana Janusza Rosłana.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja ArtSystem we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju oraz ACKiM UMCS „Chatka Żaka”.

Tegoroczna edycja festiwalu miała zasięg ogólnopolski. Do udziału zgłosili się soliści i zespoły z województwa lubelskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Spośród uczestników jury wyłoniło ośmiu laureatów, którzy wzięli udział w Koncercie Laureatów Festiwalu GAUDIUM . Koncert miał miejsce 21 stycznia 2023 r. w ACKiM UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

Prezentacje uczestników oceniało  Jury w składzie: przewodniczący - Agata Klimczak- Kołakowska – aktorka teatralna, telewizyjna i radiowa, wokalistka, kostiumolog i reżyser; członkowie jury-  Milena Wnuk – dyrygentka, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy,  Piotr Wójcik – lektor języka angielskiego  na UMCS w Lublinie, gitarzysta.

Decyzją jury, zdobywczynią Grand Prix Festiwalu Gaudium oraz nagrody specjalnej w kategorii „Osobowość sceniczna” została Nela Zawadzka – finalistka I edycji The Voice Kids, uczennica Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Siedlcach w klasie fortepianu. Instruktorką Neli jest Pani Anna Stokalska. Laureatka wykonała autorski utwór pt. „Niechciana kolęda”.  

Nagrodę specjalną w kategorii „Aranżacja” otrzymał zespół Trio Krzyś, który tworzą absolwenci wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS w Lublinie. Natomiast nagroda specjalna w kategorii „Utwór polskojęzyczny” została przyznana Mai Rębisz, która kształci swój wokal pod okiem Pani Anny Czenczek w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Nagrodę publiczności zdobyła Julia Kozłowska, która doskonali swój warsztat wokalny oraz aktorski pod okiem Pani Sylwii Banasik-Smulskiej - głównej aktorki Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz ich instruktorom!

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Koncert Laureatów został połączony z akcją charytatywną. W tym roku uczestnicy koncertu mogli wesprzeć podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Gwiazdą Festiwalu był Koncert zespołu „INNY Kwartet”, który tworzą muzycy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, w składzie Anna Piwko - skrzypce, Magda Magoń - skrzypce,   Tomasz Nadolski – altówka, Katarzyna Wach - wiolonczela. W ich wykonaniu publiczność mogła usłyszeć jazzowe aranżacje kolęd oraz znanych przebojów muzyki filmowej.

Sponsorami wydarzenia było Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium, Urząd Miasta Biłgoraj oraz Posłanka Ziemi Biłgorajskiej Pani Beata Strzałka.

Patronat medialny: TVP3 Lublin, Biłgorajska Telewizja Kablowa, Gość Niedzielny, Polskie Radio Lublin, Radio Plus, Kurier Lubelski, Radio Centrum UMCS

W imieniu organizatorów składamy podziękowania Patronom i Sponsorom Festiwalu Gaudium.