• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

15 marca gościliśmy w naszej szkole łódzki duet perkusyjny „Groove Masters”. Klasy I – IV uczestniczyły w programie „Rytmicznym krokiem przez świat muzyki”, natomiast klasy V i VI  miały okazję zobaczyć program „Z perkusją dookoła świata”.

Wibrafonista i kompozytor Jan Pawlak oraz perkusista Piotr Papierski pokazali naszym uczniom jak bogaty jest wachlarz możliwości brzmieniowych instrumentów perkusyjnych. Muzycy zaprezentowali na scenie brzmienie wielu instrumentów perkusyjnych, zapoznali uczniów z ich klasyfikacją i podziałem na grupy. Przy muzyce klasycznej, latynoamerykańskiej, marszowej i improwizowanej oraz rytmach afrykańskich, nasi uczniowie mogli wziąć udział w różnych zabawach, dzięki którym spróbowali swych sił jako instrumentaliści. Szczególne zainteresowanie wzbudziła perkusja elektroniczna i ciekawy instrument o nazwie MalletKat Midi Controller, który może naśladować wibrafon, ksylofon, marimbę i różne brzmienia syntetyczne.

Głównym celem zespołu jest edukacja muzyczna uczniów poprzez zabawę, a atutem jest połączenie swobody scenicznej, umiejętności zawodowych oraz unikalnego i bogatego instrumentarium. Kontakt z żywą muzyką zawsze robi niezwykłe wrażenie na naszych uczniach. Tak było również tym razem. Bardzo dziękujemy.