• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Wielu z nas czeka z utęsknieniem na weekend, by trochę odsapnąć od codziennych obowiązków. Ale nie wszyscy. 19 maja ponad czterdziestu uczniów klas ósmych postanowiło noc z piątku na sobotę spędzić w szkole! O godz.19.00 wyposażeni w poduszki, koce i śpiwory zameldowali się w szkole. Czy leniuchowali? Ależ skąd! Chociaż trudno w to uwierzyć, młodzież pilnie uczyła się do egzaminu z języka polskiego i matematyki!

Podzieleni na dwie grupy zmagali się z zadaniami z matematyki oraz powtarzali treść lektur z języka polskiego, zagadnienia gramatyczne i analizę tekstów ikonicznych. Można wierzyć lub nie, ale wszyscy byli bardzo zdeterminowani i dzielnie pracowali. Jaka jest tego przyczyna? Być może niecodzienna forma zajęć, stres przed nadchodzącym egzaminem lub wewnętrzna chęć poszerzania wiedzy.

Oczywiście nie zabrakło również elementów rozrywkowych. Znalazł się czas na wspólny posiłek i gry towarzyskie o północy na sali gimnastycznej. Organizatorkami wydarzenia były panie: Urszula Górniak i Ewa Madejek. Dziękujemy również za pomoc pani Barbarze Bucior i pani Joannie Małysza.

Chociaż z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że żaden z uczestników ani opiekunów się nie wyspał, pewne jest jedno - było warto!