• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniach 26 – 28 maja 2023 r. w Legnicy odbył się Centralny Zlot Laureatów XXX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Organizatorami konkursu byli: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Rada  Programowa ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Legnicy.

Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Starosta Powiatu Legnickiego i Prezydent Miasta Legnicy.

Jest nam miło poinformować, że Natalia Kwik, uczennica klasy 7b, otrzymała nagrodę Grand Prix szkół podstawowych za pracę „Cudze chwalicie... Naszą Toskanię poznajcie”.

W kategorii prac zbiorowych szkół podstawowych, II miejsce zajęli także uczniowie naszej szkoły: Lena Banach (kl. 4b), Maja Brytan (kl. 5d), Natalia Kwik (kl. 7b), Franciszek Szado (kl. 1c) za pracę „Znany i nieznany...Łabędzi Gród nasz kochany!”

Opiekunem obu prac była pani Dorota Kwik.

Podczas tegorocznego etapu centralnego oceniono 71 prac, w tym: 45 prac ze szkół podstawowych, z czego 14 to prace multimedialne, 26 prac ze szkół  ponadpodstawowych, z czego 9 to prace multimedialne.

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” organizowany jest od początku lat 90-tych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK . Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Jak? Poprzez dostrzeganie i opisywanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych czy tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych. Czyli tego wszystkiego, co znajduje się wokół nas - w naszym otoczeniu, w życiu codziennym, podczas wędrówek.