• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

9 listopada 2023 roku w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się XXVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Wydarzenie to zostało zorganizowane  przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, a patronat nad nim objął Starosta Biłgorajski. W tegorocznej edycji wzięło udział 73 wykonawców z naszego powiatu, Lublina, Zamościa i Janowa Lubelskiego, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

Główne cele tego festiwalu to propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości na historię i sztukę, stworzenie możliwości powszechnego udziału młodych talentów w festiwalowych prezentacjach oraz promowanie edukacji patriotycznej.

Wśród wykonawców były uczennice naszej szkoły: Paulina Remiśko z klasy 5c i Łucja Podpora z klasy 6a. Paulina wykonała: „Za wolność” i „Pod Osuchami”, natomiast Łucja zaprezentowała się w utworach: „Partyzanci” (muzyka autorska G. Podpora) oraz „Rozkwitały pąki białych róż”.

Wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe klasy V – VIII otrzymała Łucja Podpora.

Gratulujemy!