• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Dzień Pluszowego Misia to święto ustanowione w setną rocznicę powstania pierwszej zabawki - „przytulanki”. Jest ono obchodzone 25 listopada przez dzieci na całym świecie. Aby je uczcić, wolontariusze naszej szkoły ze Szkolnych Kół PCK i Caritas wraz z opiekunami szkolnego wolontariatu, w porozumieniu z głównym koordynatorem akcji, czyli Fundacją „Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej”, zorganizowali na terenie szkoły zbiórkę zabawek dla dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Dzięki zaangażowaniu dużej części społeczności szkolnej udało się zebrać pokaźną ilość materiałów i przyborów plastycznych, zabawek, gier i układanek. W piątkowe przedpołudnie 24 listopada zebrane materiały trafiły do dziewięciu oddziałów szpitalnych, aby sprawić radość przebywającym tam dzieciom.