• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami, wierszami, słodkościami wyznając sobie uczucia. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest patronem zakochanych.

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Ten dzień wpisał się już na stałe w kalendarz szkolnych wydarzeń, dlatego też, jak co roku staraliśmy się, aby był szczególny i wyjątkowy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę walentynkową”, z pomocą której można było przesłać samodzielnie wykonane, kolorowe kartki walentynkowe. Od 12 lutego, na stoliku w szkolnej bibliotece czekała skrzyneczka, do której każdy mógł wrzucić swoją walentynkę. 14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy i tego samego dnia kartki zostały doręczone do ich adresatów.  

Uczniowie w ten prosty sposób mogli okazać sympatię swoim kolegom i koleżankom. Oprócz uczniów, kartkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele i wychowawcy. 

Wszystkim życzymy jak najwięcej miłości, przyjaźni i serdeczności w życiu.