• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg

W naszej szkole rozpoczynamy akcję Wędrująca książka.

Wędrująca książka, czyli bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającej na celu popularyzację czytelnictwa i polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach do tego celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.

W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się w budynku szkoły przy ul. Kościuszki na I piętrze przy sali nr 25. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Zachęcamy do uwalniania swoich książek, uczniowie robią to za zgodą rodziców.

Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania. Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

PRZYJDŹ, WEŹ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE!
UWOLNIJ TE
Ż SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!


Organizatorem akcji jest Samorząd Uczniowski

REGULAMIN UDZIAŁU W AKCJI „BOOKCROSSING”

 1. Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły,
 2. Akcja jest bezpłatna.
 3. Własną książkę, którą za zgodą rodziców chcesz uwolnić, należy położyć na regale bookcrossingowym znajdującym się na I piętrze przy sali nr 25.
 4. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone.
 5. Książkę, którą chcesz zabrać, możesz najpierw sobie przejrzeć na miejscu, korzystając z naszego kącika czytelniczego.
 6. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
 7. Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał.
 8. Szanuj uwolnioną książkę.
 9. Ufamy Ci! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.