• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Po wielu żmudnych przygotowaniach, nocach spędzonych na nauce, ogromnym stresie związanym z samym przebiegiem konkursu oraz długim oczekiwaniem na upragniony rezultat, uczniowie biłgorajskiej "Jedynki" mogą cieszyć się tytułem laureata bądź finalisty kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

Jest nam bardzo miło poinformować, że w tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty znaleźli się:

Lena Kobak z klasy 8b – laureatka konkursu z języka polskiego i finalistka konkursu z biologii,

Julia Balicka z klasy 7d – finalistka konkursu z języka polskiego i języka angielskiego,  

Adam Mełges z klasy 8a – finalista konkursu z matematyki i języka niemieckiego,

Joanna Diableń z klasy 7c – finalistka konkursu z matematyki,

Lena Rudnicka z klasy 8a – finalistka konkursu z języka angielskiego,

Jakub Pyzik z klasy 7e – finalista konkursu z historii,

Patryk Gołąb z klasy 6a – finalista konkursu z historii.

Opiekunami uczniów byli: p. Małgorzata Sławek (język polski), p. Anna Skubis (język polski), p. Urszula Górniak (matematyka), p. Mirosława Cegłowska (matematyka), p. Aneta Kotarska (język niemiecki), p. Elżbieta Okoń (język angielski), p. Anna Skurzak (język angielski), p. Anna Tutka (historia), p. Iwona Ostolska (historia), p. Monika Hajduk (biologia).

Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratoria oświaty w naszym kraju są ważnym etapem w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu własnej przyszłości. Z jednej strony pozwalają zmierzyć się z zagadnieniami, których nie omawia się na lekcjach, a z drugiej zwycięstwo i zdobycie tytułu laureata czy finalisty daje sporo przywilejów. Przypomnijmy: każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie do etapu wojewódzkiego. Zwycięzcy tego ostatniego etapu są zwolnieni ze zdawania egzaminu końcowego z danego przedmiotu i mają dodatkowe punkty w ubieganiu się o przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Warto zmierzyć się z zadaniami konkursowymi nie tylko mając na uwadze te dodatkowe przywileje, ale przede wszystkim, żeby sprawdzić, na ile ma się predyspozycje w wybranym kierunku.