• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W poniedziałek 22 kwietnia 2024 r., pomimo kwietniowego chłodu, 23 uczniów klasy V a i V c wyruszyło na rowerowy rajd po szlakach sosnowych borów Puszy Solskiej. Część trasy prowadziła pieszym szlakiem niebieskim, który prowadzi do Górecka Kościelnego. Jechaliśmy w większości drogami szutrowymi i asfaltowymi ALP. Przejechaliśmy obok nieistniejącej osady leśnej Kociołki. Poznaliśmy jej historię przy obelisku upamiętnionym działalność partyzantów AK i jednocześnie gajówkę w Kociołkach. Przejechaliśmy przez Edwardów, most na Ratwcy przy dwugajówce w Brodziakach, obecnie biurze leśnictwa Tereszpol. Zatrzymaliśmy się przy kłodowej kapliczce i obelisku umięśniającym placówkę partyzantów oddziału AK Józefa Steglińskiego ps. Cord. Odpoczywaliśmy przy wiacie turystycznej w Bukownicy. Do szkoły wracaliśmy przez Bukownicę Małą, miejsce po nieistniejącej gajówce Dębinki, Wolę Małą. W sumie pokonaliśmy ponad 32 km. Zmęczeni, ale bez większych problemów wróciliśmy do szkoły po prawie 4 godzinach rowerowej wędrówki.