• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W piątek 14 czerwca 2024 r.  odbyły się XXIX Szkolne Igrzyska Olimpijskie.

Od prawie 30 lat spotykamy się wszyscy w ten jeden dzień w roku, by spędzić go na sportowo, bawiąc się i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach.

Kilka tygodni przed Olimpiadą każda klasa wylosowała państwo, w barwach którego potem występowała. Uczniowie musieli przygotować flagę danego państwa, tabliczkę z jego nazwą oraz poczet flagowy.

Już o godz. 9:00 przed wielofunkcyjnym boiskiem zrobiło się gwarno i kolorowo, a to za sprawą barwnego korowodu czteroosobowych reprezentacji wszystkich wylosowanych państw, podczas którego poszczególne klasy prezentowały przygotowane stroje i rekwizyty. Oceniająca je komisja nie miała łatwego zadania. Klasy prześcigały się ze swoimi pomysłami na stroje, a niemały w tym udział mieli także rodzice. Z chwilą, gdy przez jedną z uczennic został odczytany Apel Olimpijski, rozpoczęła się prawdziwa sportowa rywalizacja.

Uczniowie klas II – VIII rywalizowali w następujących konkurencjach: gry zespołowe ( koszykówka, dwa ognie i siatkówka ), bieg wahadłowy, rzut piłką lekarską i przeciąganie liny. Ocenie podlegały także prace plastyczne i literackie pod hasłem „Ćwiczę, bo chcę być zdrowy!”. Dla uczniów klas pierwszych, wychowawcy przygotowali gry i zabawy sportowe. Uczniowie, którzy bezpośrednio nie uczestniczyli w rywalizacji sportowej, dzielnie kibicowali swoim koleżankom i kolegom. I choć była to tylko zabawa sportowa, to nieraz, łzy radości mieszały się ze łzami porażki.

W tym samym czasie, gdy na boisku trwały zmagania sportowe, na holu I piętra w budynku szkoły, komisja złożona z nauczycieli dokonywała oceny plakatów przygotowanych przez poszczególne państwa – klasy. Pomysły były różnorodne i zaskakujące.

Dużo emocji i zabawy przyniosła konkurencja przygotowana dla wychowawców klas. 

Najlepszymi podczas XXIX Szkolnych Igrzysk Olimpijskich okazali się: 

I miejsce - klasa II A – Niemcy  – 132 pkt.

II miejsce – klasa IV C – Chorwacja – 131 pkt.

III miejsce – klasa III C – Kamerun – 130 pkt.

IV miejsce – klasa VII C – Nigeria – 125 pkt

V miejsce – klasa II C – Peru – 123 pkt

Szkolne Igrzyska Olimpijskie to nie tylko wspaniały sposób aktywnego wypoczynku, ale także, a może przede wszystkim, dobra zabawa w duchu fair play. Zgodnie z mottem olimpijskim „trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać” najważniejszy jest udział w zawodach, wspaniała atmosfera i świetna zabawa, a dopiero później liczy się wynik. Tak więc zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.