• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Za nami finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki, ogólnopolskiej akcji, do której nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się w tym roku. Dni od 3 do 7 grudnia były dla nas niezwykłym doświadczeniem jak Szlachetna Paczka łączy ludzi, którzy chcą pomagać innym i ile radości daje pomaganie.

Wybraliśmy rodzinę, w której ojciec samotnie wychowuje dwóch synów w wieku szkolnym. Zaspokoiliśmy nie tylko najważniejsze potrzeby rodziny, takie jak: żywność trwała, środki czystości, odzież, obuwie i przybory szkolne, ale również spełniliśmy marzenia dzieci o samochodach zdalnie sterowanych i słodyczach.

Ktoś uratował dziecko z pożaru. Ktoś zbudował studnię w Afryce. To bohaterowie. A jak nazwać kogoś, kto otworzył swe serce, poświęcił czas, nie szczędził środków, by w potrzebującym zobaczyć człowieka? Drodzy Darczyńcy, do pudeł między cukier, mąkę i makaron, między proszek do prania, pastę do zębów i zimowe buty włożyliście poczucie godności, radość i nadzieję, że będzie dobrze. Rodzina, dla której udało się zrobić 12 paczek świątecznych z pewnością to poczuje. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za Wasze wielkie serce, ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Dziękujemy!!!