• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniach 3 i 5 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się koncerty w wykonaniu zespołu muzycznego Celtic Trio. Na scenie mogliśmy oglądać trójkę niezwykle utalentowanych osób: Pawła Szymiczka, Jacka Woźnicę i Agnieszkę Snopek, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej, skocznej muzyki celtyckiej. Potrafią bawić się melodiami i zarażać słuchaczy żywiołem oraz energią. W repertuarze znalazły się utwory z Bretanii, Galicji Hiszpańskiej, Irlandii, a także Szkocji. Muzycy oprowadzili nas przez celtyckie krainy, prezentując muzykę oraz instrumenty charakterystyczne dla danego regionu. Poznaliśmy m. in. dudy hiszpańskie, dudy szkockie, bretońską bombardę i irlandzki bodhran. Mogliśmy oglądać tradycyjne stroje celtyckie. Największą ciekawość wzbudził kilt - element ludowego stroju Szkotów.
Oprócz tego mieliśmy okazję spróbować podstaw stepu irlandzkiego oraz wziąć udział w tańcu grupowym.
Dzięki niesamowitej atmosferze, tak różniącej się od tej, która panuje na co dzień, koncert z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.