• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W pierwszych dniach stycznia uczniowie z Koła Misyjnego działającego w naszej szkole pod opieką s. Heleny wcielili się w role kolędników misyjnych i z własnym krótkim przedstawieniem chodzili od klasy do klasy. Występy, które oglądali uczniowie klas 0 – 6 wraz z nauczycielami, umilał śpiew kolęd i pastorałek

Kolędnikom przyświecał szczytny cel, którym było wsparcie ich rówieśników mieszkających w Rwandzie i Burundi. Pomoc od polskich kolędników misyjnych dotrze również do buszu i na tereny, gdzie brakuje niemal wszystkiego. Dzieci mieszkające tam nie mają dostępu do edukacji i opieki medycznej, cierpią z powodu niedożywienia i braku wody nadającej się do picia.

Kolędnicy misyjni zostali w naszej szkole przyjęci z otwartością i czułością, a wysłuchana z uwagą przygotowana przez nich scenka i zaśpiewana wraz z nimi kolęda, stały się naszą ufną modlitwą.

Dziękujemy za gościnne przyjęcie kolędników i z serca złożone datki na misje!