26 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pod hasłem: „Mój czworonożny przyjaciel – terapeuta”.  Konkurs odbył się w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, a jego cele to m.in. upowszechnienie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych wiedzy  o autyzmie, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z ASD, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczestników konkursu, kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji, integracja osób niepełnosprawnych i w pełni sprawnych.

Miło nam poinformować, że w kategorii szkoła podstawowa klasy IV – VIII, pierwsze miejsce zajęła praca Julii Dychy z klasy 4 d, a wyróżnienie za swoją pracę otrzymała Julia Stasiewicz z klasy 6a.

Serdecznie gratulujemy!