W bieżącym roku już po raz dziewiąty odbyła się Ogólnopolska Akcja „Narodowe Czytanie 2020” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W tym roku zaproponowano czytanie Balladyny Juliusza Słowackiego.  Czytanie w bieżącym roku szkolnym odbywało się w poszczególnych klasach. Biblioteka szkolna jak co roku chętnie włączyła się do akcji.

Została tu zorganizowana wystawa tematyczna, na której uczniowie mogli obejrzeć  różne wydania Balladyny, zapoznać się z życiorysem jej autora. Wystawa wzbogacona została o elementy symboliczne, które przyciągały wzrok i na pewno zostaną w pamięci jako te które kojarzą się z lekturą.

Uczennice klas 7 i 8 miały możliwość  także uczestniczyć w „sesji zdjęciowej” i wcielić się  w postaci Balladyny i Aliny – głównych bohaterek. Sesja zdjęciowa będzie trwała do wtorku (dezynfekcja rekwizytów;-). Chętni do wcielenia się w postaci dramatu mogą się jeszcze do poniedziałku zgłaszać do biblioteki. Może znajdzie się jakiś Kirkor?;-) Efekty sesji będą dołączone go galerii.