Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje,    w dniach 8-15 maja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi

„Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” 

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Biblioteka szkolna zaprasza do:

- Zabawy „Poznaj książkę po okładce”- 8-12.05.2023r.

- Bibliotecznej Fotobudki – 8-9.05.2023r.

- obejrzenia gazetki „Czemu sławni ludzie czytają więcej?”

- uroczystego wysadzenia przed szkołę roślinek sianych w ramach akcji „Gdy czytam – rozkwitam!”

- udziału w Ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Słowem malowane”

- dnia bez ograniczenia ilości wypożyczeń (oczywiście w ramach rozsądku;-))- 11.05.2023

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA!