W dniach 8-15 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. W naszej bibliotece szkolnej także dużo się działo.

Już od poniedziałku 8 maja odwiedzający bibliotekę mogli sprawdzić się w zabawie „Poznaj książkę po okładce”. Chętnych było bardzo wielu, ale dla nikogo nie zabrakło upominkowej zakładki do książki.

Atrakcją pierwszego i drugiego dnia świętowania była Biblioteczna Fotobudka. Chętni mogli sfotografować się w najpiękniejszej scenerii;-) w otoczeniu książek. Już w środę można było podziwiać efekt w postaci wystawy „Z książką każdemu do twarzy”.

A jeżeli mowa o wystawie to na korytarzu przed biblioteką przygotowana została wystawa-gazetka „Czemu sławni ludzie czytają więcej?”. Uczniowie mogą przekonać się, że znanym osobom, osobom, które osiągnęły sukces jest z książką po drodze – warto czytać!

Jak przy takich okazjach nie zabrakło też specjalnego dnia, kiedy nie było limitów wypożyczanych książek. Niektórzy chętnie z tego skorzystali;-)

Zamknięciem Tygodnia Bibliotek była uroczystość wysadzenia do rabaty przed szkołą roślin sianych przez uczniów w ramach akcji „Gdy czytam - rozkwitam”. Można obserwować jak rosną a w konsekwencji jak zakwitną na rabacie przed szkołą od strony ul. Kościuszki.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek uznajemy za bardzo udany;-) cieszymy się, że tak wielu uczniów chciało z nami świętować.