Z okazji Dnia Ziemi i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna zaproponowała akcję:  Gdy czytam – rozkwitam!

W dniach 24-27.04 osoby wypożyczające książki mogły pobrać ziarenka i zasiać je w specjalnie przygotowanych pojemniczkach. Doniczki zostały ustawione na parapecie w bibliotece. Nasionka były różnego rodzaju. Nikt nie wie co z nich wyrośnie.;-) Biorący udział w akcji (53 osoby) często odwiedzały bibliotekę, wypożyczały książki i opiekowały się zasianymi nasionkami, z których już po kilku dniach zaczynały kiełkować pierwsze zielone pędy, a później rosły w oczach wzbudzając zachwyt i radość.

12 maja na zakończenie obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek urządziliśmy uroczystość wysadzenia naszych roślinek do rabaty przed szkołę. Teraz więcej osób może podziwiać efekt pracy „bibliotecznych ogrodników”, a ogrodnicy już nie mogą doczekać się kiedy pierwsze kwiaty zaczną kwitnąć i przyciągać miododajne pszczoły;-)