Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr1 im. Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju obroniła tytuł Mistrzów  Polski Wielkiej Ligi Czytelników.

6 czerwca 2023r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego projektu w ramach którego odbył się VI Ogólnolpolski Konkurs Wielka Liga Czytelników.

Jak w każdej edycji ogólnopolskiej tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W konkursie, który trwał od listopada i odbywał się etapowo wzięło udział 13 497 uczestników z 687 placówek, 161 powiatów i 16 województw.

Na naszej stronie na bieżąco informowaliśmy o kolejnych etapach konkursu. W listopadzie odbywały się eliminacje szkolne. Każdy chętny do udziału musiał zmierzyć się z 5 testami do wyboru z długiej listy proponowanych książek. Dopiero po wywiązaniu się z zadania uczestnicy mogli przystąpić do szkolnych kwalifikacji do Mistrzostw Powiatu Wielkiej Ligi Czytelników. Drużyny, które zdobyły tytuł mistrzów Powiatu zostali zakwalifikowani do VI Ogólnopolskiego Konkursu WLC,  w którym zmierzyli się na etapie wojewódzkim. Mistrzowie Województw przystąpili 12 maja 2023r. do ostatecznej ogólnopolskiej rozgrywki. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 2620 uczestników.

Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Antonina Jachosz, Szymon Kazimierowicz i Aleksander Żuk znowu okazała się najlepsza z najlepszych. Zdobyli Tytuł Mistrzów Polski z najlepszym wynikiem w kategorii klas 7-8 . Warto podkreślić, że tytuł Mistrzów Polski został obroniony, ponieważ w poprzedniej edycji ogólnopolskiej, która odbyła się w 2019r. Szkoła podstawowa nr1 w Biłgoraju zdobyła ten tytuł w kategorii klas 1-4.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania za wsparcie, życzliwość i pomoc panu Burmistrzowi Miasta Januszowi Rosłanowi, dzięki któremu nasi Mistrzowie mogli wziąć udział w uroczystości podsumowania projektu i wręczeniu dyplomów w Katowicach.