Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. To jedno z wielu wydarzeń, które ma na celu propagowanie czytelnictwa. Narodowe Czytanie odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej

Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania było Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

Biblioteka szkolna jak co roku przyłącza się do tej akcji w trochę inny sposób. Chcąc przybliżyć treść i klimat lektury szkoły ponadpodstawowej przygotowaliśmy scenografię zawierającą elementy wprowadzające w nastrój powieściowego Korczyna. Biblioteka w tych dniach wyglądała przepięknie. A jak pachniało;-) Dziękujemy Pani Uli za wzbogacenie naszej scenografii mnóstwem zieleni.

Na tle tak przygotowanej scenografii chętni uczniowie starszych klas mogli wcielić się w postaci bohaterów Nad Niemnem. Nie zabrakło: Justyny Orzelskiej, Jana Bohatyrowicza, Emilii, Witolda. Najtrudniejsze zadanie, jak się okazało mieli chłopcy, którzy wcielali się w rolę Anzelma Bohatyrowicza. Nie dość, że w szybkim tempie musieli dorobić się wąsów, to jeszcze pilnować, aby te atrybut pozostał na miejscu chociaż przez kilka minut.  Nie było to łatwe;-)

Wspomnienia zostaną.  A uczestnicy lekturę na pewno zapamiętają.

Zapraszamy do obejrzenia efektów w naszej galerii zdjęć.