Codziennie przez cały styczeń na pierwszej długiej przerwie 11.30-11.50 w bibliotece organizowane są „zmysłoczułe przerwy”. Uczniowie mają możliwość wyciszenia, zrelaksowania się na wygodnych materacach i pufach,  przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, blasku projektora gwiazd i choinki oraz otulającej woni płynącej z zapachowego kominka.

Potrzeba wyciszenia i zrelaksowania się jest zauważalna. Nasze wyjątkowe przerwy cieszą się dużym zainteresowaniem. Początkowo można było zauważyć, że uczestnicy nie potrafią wyciszyć się, trudno im było poleżeć w spokoju bez żadnego działania. Po pewnym czasie nauczyli się tej sztuki;-) Po takiej przerwie wychodzą pełni sił do kolejnych wyzwań jakie czekają na nich na lekcjach.  Nie wierzycie? Spróbujcie. Jest jeszcze okazja – przerwy potrwają aż do ferii zimowych. Zapraszamy do relaksacji i regeneracji;-)