W tym roku dzień świętego Walentego obfitował w wiele bardzo różnorodnych propozycji od biblioteki szkolnej.

Świętowanie trwało cały tydzień.

Najpierw – warsztaty robienia kartek walentynkowych, które później trafiły do Poczty walentynkowej, organizowanej we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Już od poniedziałku skrzynka poczty walentynkowej zapełniała się miłymi słowami, które w środę 14.02 trafiły do adresatów. Dzięki funduszom pozyskanym z poczty walentynkowej biblioteka wzbogaciła się o 9 nowych bardzo ciekawych książek.  Już niebawem będą do wypożyczenia. Szczegóły w bibliotece;-)

Dla bystrych i spostrzegawczych biblioteka zorganizowała szybki QR-kodowy konkurs Walentynkowy. Na szkolnych korytarzach w różnych miejscach ukryte zostały karty z kodami QR. Zadanie dla tych, którzy je znaleźli polegało na odczytaniu pytań zaszyfrowanych w QR-kodach i udzielenie odpowiedzi na te pytania. Pytania były bardzo różnorodne- od połączenia w pary bohaterów literackich poprzez wyjaśnienie przysłów i powiedzeń związanych z miłością, aż po odszukania autorów załączonych cytatów pięknych uczuciowych wierszy. Nagrodą była słodka niespodzianka;-)

Od środy w bibliotece pojawiła się także „Tablica czytelniczych wyznań” na której każdy mógł napisać za co kocha bibliotekę;-) Do piątku tablica była zapełniona miłymi słowami.

Piątek 16.02 przebiegł pod znakiem Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który kończył walentynkowe obchody. Na konkurs, który przebiegał pod hasłem „Poezją miłością pisana” zgłosiło się aż 25 uczestników. Każdy mógł wybrać z wielu zaproponowanych w bibliotece wierszy o miłości. Były wśród nich utwory wzniosłe, liryczne, pełne uroczystych słów, ale także te zabawnie traktujące miłosne uniesienia;-) Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Oj działo się, działo!

Dzięki tym obchodom powrót do szkoły po feriach był miły i bezbolesny;-)