W piątek 16.02.2024r. jako podsumowanie obchodów Dnia Św. Walentego w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Poezja miłością pisana”. Uczestnicy mogli wybierać spośród udostępnionych w bibliotece bardzo wielu propozycji wierszy, zarówno wzniosłych, lirycznych, dramatycznych, ale także zabawnych. Każdy mógł znaleźć taki utwór, który był mu najbardziej bliski. Pojawiły się tu wiersze: Marii Pawilikowskiej-Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Adama Asnyka, Jana Twardowskiego, Gałczyńskiego, Lenartowicza, ale także i Brzechwy. Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów. Trzyosobowa komisja miała trudne zadanie z wybraniem tych kilku uczestników do nagrodzenia.

Wyniki przedstawiają się następująco;

I miejsce  - Jakub Bryła z kl 6a

II miejsce – Julia Khoroshun  kl. 5a

                  Szymon Marczak kl. 7a

                  Katarzyna Pawęska kl. 5c

III miejsce – Dominik Bielak  kl. 8a

                   Lena Rudnicka  kl. 8a

                   Wiktoria Siembida kl. 6b

Wyróżnienie- Kalina Kotwis  kl. 7b

Dyplomy i nagrody uczestnikom i zwycięzcom wręczył w poniedziałek 19.02.2024r. pan dyrektor Maciej Buczek. Gratulujemy nagrodzonym, ale i uczestnikom.

Zapraszamy do podobnie licznego udziału w różnorodnych akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Najbliższe:

- Maraton czytania poezji

- Konkurs na napisanie wiersza (o przyjaźni , o przyjacielu)

- Sianie nasionek czytelnictwa – akcja „Gdy czytam - rozkwitam”