Wielka Liga Czytelników to wyjątkowy konkurs czytelniczy dla wszystkich miłośników książek. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział tysiące uczestników. Konkurs zawsze inaugurowany jest na jesieni, a jego rozstrzygnięcie odbywa się na wiosnę. W tym czasie odbywają się kolejne etapy konkursu:  indywidualne, szkolne, powiatowe, wojewódzkie, aż po ogólnopolski.

W bieżącej edycji zasady nieco zmodyfikowano. Od listopada do końca lutego zgłoszeni uczestnicy musieli indywidualnie uporać się z pięcioma testami do książek wybranych z listy dwudziestu. Uczestnicy, którym się to udało przeszli do etapu półfinałowego. Tutaj, po wnikliwym, wielokrotnym przeczytaniu wskazanych dla każdej kategorii wiekowej książek zmagali się z testem, który pisali        14 marca w bibliotece szkolnej. Test był bardzo trudny. Konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Po analizie wyników wszystkich trzech etapów udało się wyłonić drużyny, które będą reprezentować naszą szkołę w etapie finałowym. Składy drużyn:

W kategorii klas I-III

- Ksawery Stelmach 3d

- Kornelia Zarzycka  3c

- Anna Zubala 3c

Kategoria klas IV-VI

- Natalia Paluch 5c

- Laura Kyc  5d

- Alicja Jaszek  5c

Kategoria klas VII-VII

- Antonina Jachosz 8b

- Martyna Kaczor 8b

- Marcelina Knap 7c

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!