Światowy Dzień Poezji obchodzony jest co roku w dniu 21 marca. Tradycją naszej biblioteki stała się już organizacja spotkania poetyckiego w formie Maratonu Czytania Poezji. W tym roku zorganizowaliśmy takie spotkanie w dniu 25.03.24r. we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Biłgoraju Filia Nr1 dla Dzieci i Młodzieży. Każdy z 20 zgłoszonych uczestników mógł sam wybrać wiersz, który chciał zaprezentować. Wybory były bardzo różnorodne. Nie zabrakło oczywiście klasyki, wierszy lirycznych, romantycznych i dramatycznych. Były też akcenty utworów z morałem w postaci bajek Mickiewicza, jak i z humorem K.I. Głaczyńskiego. Mogliśmy także posłuchać wierszy napisanych przez młodych twórców. Uczestnicy mieli okazję poznać i porównać różnorodność gatunku jakim jest poezja. Na zakończenie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodki upominek przygotowane przez Filię Nr1 dla Dzieci i Młodzieży.

Ze świętowaniem Dnia Poezji powiązany był także konkurs na napisanie wiersza zorganizowany przez Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Biłgoraju Filia Nr1 dla Dzieci i Młodzieży. W tym konkursie brali udział także nasi uczniowie. W środę 27.03.24r. odbyło się podsumowanie konkursu. Błażej Zygmunt z klasy 5d za swój wiersz o przyjaźni otrzymał III miejsce, wiersz Zuzi Kądziołki z kl. 4c został wyróżniony. Gratulujemy