Z okazji Tygodnia Bibliotek ogłoszony został szkolny konkurs ” Czytam, maluję, fotografuję moje książki z BEDEKER”. Celem konkursu było pobudzenie w uczniach kreatywności oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek. W realizacji celów wspierała nas Firma BEDEKER, która ufundowała nagrody książkowe dla czterech zwycięzców. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie znajomości tytułów lub serii wydawniczych współpracujących z Bedekerem wydawnictw:  Świetlik, Young, GREG, Grupa Wydawnicza Publicat, Wydawnictwo Literatura w formie plastycznej lub fotograficznej.

Kategoria plastyczna to przedstawienie dowolną techniką płaską (farby, kredki, pastele, ołówek) historii z wybranej książki.

Kategoria fotograficzna – polegała na stworzeniu kompozycji- książka w otoczeniu np. rekwizytów, które będą opowiadały jakąś historię związaną z tą książką.

Książki wydawnictw:  Świetlik, Young, GREG, Grupa Wydawnicza Publicat, Wydawnictwa Literatura zostały wyeksponowane na specjalnej półce i wypożyczane w celu realizacji zadań konkursowych.

W dniu 22 maja 2024r. odbyło się podsumowanie konkursu.

Nagrodę otrzymali:

- Michalina Ostasz z kl. 2 d

- Gabiela Małek z kl. 5 a

- Marcelina Knap z kl. 7 c

- Alicja Jaszek z kl. 5 c

Wyróżnienia przypadły:

- Jeremiaszowi Dubiel z kl. 2 b

- Klaudii Czerniak z kl. 7 d