• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W czwartek 28 lutego, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Zespołu ds. Nieletnich biłgorajskiej komendy. Tematem wiodącym spotkania było zagadnienie cyberprzemocy. Panowie policjanci omówili nie tylko definicję cyberprzemocy, lecz również przedstawili sposoby ochrony przed zjawiskiem cyberprzemocy, a także podali miejsca, do których ofiary cyberprzemocy mogą zwrócić się po pomoc. W swojej prezentacji panowie policjanci poświęcili dużo miejsca cyberprzemocy spotykanej na portalach społecznościowych oraz komunikatorach. Przypomnieli, że tylko osoby, które ukończyły 13 rok mogą samodzielnie zakładać konta na znanych portalach społecznościowych oraz korzystać swobodnie z popularnych komunikatorów internetowych.
Policjanci rozmawiali również z uczniami na temat odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. Wskazywali kim jest w świetle prawa nieletni, kiedy odpowiada za swoje czyny jako osoba dorosła, wyjaśnili czym jest czyn karalny i demoralizacja.