• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Biblioteka szkolna przystąpiła w listopadzie do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników, skupiającego dzieci i młodzież z całego kraju. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, kreowanie mody na czytelnictwo, promowanie wartości rodzinnych, w  tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi. 

W bieżącej edycji wzięło udział 17274 uczniów z całej Polski. Z naszej szkoły zarejestrowaliśmy 77 uczestników. W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie zdobycie przynajmniej 6 sprawności. Każdą otrzymywali po przeczytaniu książki wybranej z listy i poprawnym rozwiązaniu naprawdę niełatwego testu. W wyznaczonym terminie do 25 stycznia 2019 r. kompletną kartę sprawności dostarczyło 47 uczniów. Oni to stanowili grupę, która 30 stycznia przystąpiła do testu kwalifikującego do etapu powiatowego. Zgodnie z wymogami regulaminu do tego etapu mogły przejść tylko 3 osoby z kategorii klas 1-4 i 3 osoby z kategorii klas 5-8. W etapie powiatowym, który odbył się 28 lutego 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Biłgoraju reprezentowała nas: w kategorii klas 1-4 – drużyna chłopców: Adam, Aleksander i Mateusz, którzy zmierzyli się z bardzo trudnym testem z książki J. Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". W kategorii klas 5-8 dziewczynki: Natalia, Paulina i Zosia pracowały nad testem z książki Z. Nienackiego: "Pan Samochodzik i niesamowity dwór".

Miło nam poinformować, że drużyna chłopców z naszej szkoły będzie reprezentować nasz powiat w kategorii klas 1-4 w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 28 marca 2019 r. Chłopaki już pracują nad książką. Życzymy powodzenia i kolejnego sukcesu!

11 marca 2019 r. odbyło się szkolne podsumowanie Wielkiej Ligi Czytelników. Uczestnicy, którzy przeczytali i poprawnie rozwiązali testy do przynajmniej 4 książek otrzymali Dyplom czytelnika. Uczestnicy testu kwalifikacyjnego do etapu powiatowego, czyli ci, którym udało się zdobyć wymagane 6 sprawności – Dyplom Aktywnego Czytelnika, a laureaci otrzymali Dyplom Zwycięzcy I Etapu. Każdy z uczestników otrzymał także mały pamiątkowy upominek.

Dla drużyny chłopców czekają jeszcze Dyplomy Mistrza Powiatu. Gratulujemy!