• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Grupa naszych uczniów w poniedziałek 1 kwietnia 2019r. wzięła udział w etapie powiatowym konkursu czytelniczego „Czy znasz...” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Etap pierwszy dla powiatu biłgorajskiego odbył się w filii tej biblioteki w Biłgoraju. W konkursie wzięło udział 158 uczniów z 36 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W powiecie biłgorajskim do konkursu przystąpiło 48 uczniów z 12 szkół podstawowych.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 50 uczniów, którzy uzyskali od 60 do 65 pkt
Zadanie nie było łatwe ponieważ literatura była bardzo obszerna, a test szczegółowy. Uczestnicy zmagali się z utworami takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, J. Bednarek, W. Cichoń, A. Frączek, J. Olech oraz J. Tuwim. Z testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 65 punktów.
Nasi przedstawiciele na etapie regionalnym, który odbędzie się 8 maja w Zamościu to:
Katarzyna Kazimierowicz z kl. II c
Adam Mełges z kl. III a
Oliwier Pogorzelec z kl. II c

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym regionalnym już etapie!