• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Mimo, że koniec roku szkolnego już niedługo, docierają do nas kolejne wspaniałe wieści o sukcesach naszych uczniów. Miło jest nam poinformować, że Kamil Koman, uczeń klasy VI c, znalazł się w finale Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu pod nazwą „Pix”.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozprzestrzenianie idei nauki przez Internet oraz zaprezentowanie możliwości edukacyjnych komputera.

Konkurs PIX 2019 został zorganizowany po raz pierwszy i przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com. Runda eliminacyjna mistrzostw trwała w dniach od 13 do 19 maja. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 15 zadań programistycznych. Kamil, rozwiązując poprawnie wszystkie zadania zdobył maksymalną liczbę punktów, zapewniając sobie awans do finału w kategorii „Master”. Rozgrywka finałowa już niebawem, bo w dniach 27-28 maja. Jest o co walczyć, ponieważ na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (laptopy, tablety, roboty do programowania, kursy językowe).

Gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu.