• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Czworo reprezentantów naszej szkoły przygotowanych przez panią Mariolę Ulidowską, w kategorii szkół podstawowych: Anna Krzesińska i Marcin Kusz oraz w kategorii gimnazjów i klas siódmych i ósmych: Krystian Sereda i Antoni Karolczak reprezentowała nas 3 czerwca bieżącego roku na jubileuszowym Powiatowym Konkursie Wiedzy o AK i BCh w Muzeum w Osuchach.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Marcin Kusz z klasy VI d, a IV miejsce w kategorii gimnazjów oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej zajął Krystian Sereda z klasy VII d.

Konkursowi od kilku lat patronuje Lubelski Kurator Oświaty. W tym roku z okazji przypadającego jubileuszu organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, dla szkół, które stale brały udział w konkursie przewidzieli pamiątkowe dyplomy, które w imieniu pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty, wręczał zastępca Kuratora pan Eugeniusz Pelak. Dyplom otrzymała również nasza szkoła.  

Wszyscy uczestnicy konkursu minutą ciszy oraz złożoną wiązanką kwiatów przez Kuratora Oświaty oraz przedstawiciela Urzędu Wojewody Lubelskiego w Zamościu  uczcili pamięć poległych partyzantów na cmentarzu osuchowskim.

Zwycięzca w kategorii szkół podstawowych Marcin Kusz swoja nagrodę otrzyma na uroczystościach 75 rocznicy największej  partyzanckiej  bitwy  w Polsce w dniu 23 czerwca w Osuchach.