• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W sobotnie popołudnie 11 stycznia 2020 r. w sali kinowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się Koncert laureatów oraz wyróżnionych w Festiwalu Gaudium. Podczas Koncertu wystąpili utalentowani młodzi artyści z województwa lubelskiego, wykonujący kolędy i pastorałki w różnych językach i aranżacjach.

W pierwszej części koncertu na scenie zaprezentowali się laureaci: Zespół wokalny SOUNDTEAM, Aleksandra Wójtowicz, Julia Stepaniuk (Centrum muzyczne Tryton w Tomaszowie Lubelskim), Nikola Kosior (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Świdniku), Aleksandra Skrzypczuk (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim), Jakub Nizio (I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraj), Natalia Maliborska, Maja Rębisz, Zespół Wokalny ARPEGGIO (Tomaszowski Dom Kultury), Alicja Anna Iwan (Agencja Artystyczna J’SOUND Studio Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Lublin) oraz TRIO-3: Zuzanna Wyszyńska, Natasza Soboń i Amelia Kłoczek (Szkoła Muzyczna YAMAHA w Zamościu). Laureaci Festiwalu otrzymali nagrody ufundowane przez Patronów Festiwalu Gaudium, którymi od wielu lat są: burmistrz Miasta Biłgoraj, Rada Miasta Biłgoraj oraz starosta biłgorajski.

W drugiej połowie koncertu zaprezentowali się wyróżnieni artyści, a byli nimi: Amelia Puchalska  (Centrum muzyczne Tryton w Tomaszowie Lubelskim), Emilia Tabała (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim Pierwszym), Oliwia Ostrowska (Zespół Szkół w Goraju), Daria Podpora (Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju), Amelia Bosak (I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju), Maciej Bukarewicz, Piotr Brodziak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju)

Decyzją jury Grand Prix Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych Gaudium otrzymała Maja Rębisz reprezentująca Tomaszowski Dom Kultury. Nagrodę dla najlepszego zespołu otrzymał Zespół wokalny ARPEGGIO z Tomaszowskiego Domu Kultury. Po raz pierwszy w historii festiwalu przyznano również nagrodę dla instruktora, którą decyzją komisji otrzymała Małgorzata Giska z Tomaszowskiego Domu Kultury. Z kolei Nagrodę Publiczności otrzymał Kuba Nizio, który przeznaczył ją na licytacje, która odbędzie się podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w BCK. Fundatorem nagrody głównej Grand Prix Festiwalu Gaudium był Zygmunt Wojciechowski, prezes Agencji Ubezpieczeniowej EMERITUS.

W XI edycji Festiwalu Gaudium wzięło udział blisko 60 wykonawców solistów i zespołów z województwa lubelskiego. Uczestnicy reprezentowali szkoły, domy kultury oraz studia wokalne działające na terenie Lublina,Świdnika, Zamościa, Krynic, Tomaszowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna, Turobina, Goraja oraz Biłgoraja. W tegorocznej edycji Festiwalu Gaudium jury uhonorowało tytułem laureata 9 solistów oraz 3 zespoły, 11 uczestników otrzymało wyróżnienie.

Festiwal Gaudium, to przedsięwzięcie, w którego organizację angażuje się wielu ludzi, wśród nich jurorzy: Marian Szewera, przewodniczący jury, kompozytor, aranżer, Jerzy Bałakut-pianista, pedagog, Sławomir Niemiec-kompozytor, skrzypek oraz Paweł Stelmach-dyrygent orkiestry im. Czesława Nizio.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują dla sponsorów, którymi byli: burmistrz miasta Biłgoraj, Rada Miasta Biłgoraj, starosta biłgorajski, Agencja Ubezpieczeniowa EMERITUS-Zygmunt Wojciechowski, Hotel Restauracja Sitarska-Krzysztof Borowy, Restauracja Cafe u Dorosza, PTTK oddział Biłgoraj, Spółdzielnia Uczniowska KLEKS przy  SP 1 w Biłgoraju oraz Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Biłgoraju.

Publiczność zgromadzona w Biłgorajskim Centrum Kultury usłyszała przepiękne pastorałki w wykonaniu Mariana Szewery, autora tekstów i muzyki, zaprezentowało się również trio w składzie: Jerzy Bałakut– fortepian, Paulina Okoń- wokal, Sławomir Niemiec– skrzypce, altówka.

Tradycyjnie podczas Koncertu prowadzona była akcja charytatywna, w tym roku na rzecz Jagody, uczennicy SP1 w Biłgoraju.  W ramach akcji charytatywnej będzie prowadzona była sprzedaż ciast, owoców i pieroga biłgorajskiego.

Gwiazdą Koncertu była Magdalena Stopa, wokalistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, wieloletnia wykładowczyni Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym „Jazz i Muzyka Estradowa” UMCS w Lublinie, która zaśpiewała i zagrała charytatywnie dla Jagody. Wokalistce towarzyszył zespół BOŻE STOPY złożony z jej najbliższej rodziny i przyjaciół.