• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

„Marika, z zawodu wuefistka, z zamiłowania globtroterka, w legginsach z lycry i nie byle jakim smartfonem w ręku, w końcu dociera do lodospadu w Tatrach Zachodnich.(…)” – tym zdaniem we wtorek 04.02.2020 r. rozpoczął się finał XI Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu. Finałowe dyktando bez podziału
na kategorie wiekowe pisało łącznie 51 uczniów szkół średnich i  klas 7 – 8 szkół podstawowych. Wśród tego grona byli także dwaj uczniowie naszej szkoły: Michał Dziura ( 7 c) i Jakub Trybalski ( 7 d). Podczas ogłoszenia wyników okazało się, o czym informujemy z radością, że  Jakub Trybalski ( 7 d)  zajął  w XI Zamojskim Dyktandzie  2. miejsce i zdobył tytuł laureata.

W I etapie konkursu udział wzięło ponad 500 uczniów szkół ponadpodstawowych i klas 7 – 8 szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, janowskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego i lubaczowskiego. Nasza szkoła uczestniczyła w tym konkursie po raz pierwszy. Tym bardziej doceniamy sukces Kuby i cieszymy się z niego.

Podczas ogłoszenia wyników do finalistów zebranych w auli uczelni zwrócił  się jej  rektor dr hab. Andrzej Samborski,  który powiedział, że cieszy się, że Zamojskie Dyktando oraz inne konkursy organizowane przez uczelnię spotykają się z dużym zainteresowaniem młodzieży. To bardzo dobrze świadczy o uczniach, którzy chcą się kształcić i rozwijać swoje pasje, a także o nauczycielach, którzy chcą poświęcić swój czas, by uczniów przygotować do konkursów. Pokazuje to, że dla jednych i drugich ważna jest przyszłość młodzieży i nas wszystkich. Z kolei dyrektor II LO w Zamościu pani Beata Chmura mówiła, że najważniejsze to wzbudzić w młodych ludziach chęć do zdobywania wiedzy. Gratuluję wam wysokich umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim – dodała na zakończenie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.