• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W czwartek 27 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju odbyła się XXVII edycja Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Wśród kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i średnich z Powiatu Biłgorajskiego, którzy wzięli w nim udział, znaleźli się także nasi uczniowie z klas 7 i 8.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Mieli oni do rozwiązania test oraz ze zdjęć omawiali miejsca związane z powstaniem. Pytania konkursowe dotyczyły zarówno historii ogólnej powstania styczniowego, jego genezy, wybuchu, przebiegu i konsekwencji, ale były także pytania odnoszące się do lokalnej historii, związanej z tym zrywem narodowym.

W kategorii szkól podstawowych drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Laureatami II miejsca indywidualnie zostali: Michał Dziura z klasy 7c i Magdalena Łobejko z klasy 7a. Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!