• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Mimo, że już od września uczniowie klas I mają możliwość wypożyczania książek w bibliotece szkolnej to tak jak w poprzednich latach w środę 26 lutego zostali zaproszeni na do biblioteki szkolnej na uroczystość, podczas której odbyło się  oficjalne „pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej”. Ale zanim to nastąpiło musieli przejść „egzamin” - odpowiedzieć na kilka zagadek przedstawionych przez uczniów klas VI w formie kolorowych scenek, korowodu  postaci z bajek. Egzamin okazał się bardzo przyjemny i nie za trudny dla młodych czytelników. Piękne stroje występujących i zabawne wierszyki ułatwiały rozszyfrowanie zgadywanek. Młodzi goście biblioteki chętnie też dzielili się swoją wiedzą na temat tego jak należy dbać książki. Na zakończenie złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki  i chętnie je wypożyczać, aby z nich czerpać wiedzę i różnorodne umiejętności potrzebne w dalszym rozwoju i życiu. Na pamiątkę spotkania pierwszaki otrzymały piękne kolorowe zakładki wykonane przez uczniów klas VII pod kierunkiem pani Renaty – nauczyciela plastyki. Myślimy, że spotkanie na długo zostanie w pamięci jego uczestników, a biblioteka szkolna będzie ulubionym miejscem w szkole, które będą chętnie i często odwiedzać.