• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

28 lutego 2020 r. to Dzień Otwarty w naszej szkole, który miał zachęcić sześciolatków i siedmiolatków oraz ich Rodziców do wybrania „Jedynki” na kolejny edukacyjny przystanek. Już od samego rana odliczaliśmy sekundy do rozpoczęcia całej „imprezy” i z niecierpliwością czekaliśmy na Gości, zastanawiając się jednocześnie, ile osób przyjdzie. Nie zawiedliśmy się i już przed godz. 17:00 witaliśmy grupę zainteresowanych nauką w naszej szkole. Oj działo się tego popołudnia...

Na początek uczniowie klasy 2c i 3d zaprosili wszystkich, by zostali przyjaciółmi ziemi. Po części artystycznej przyszedł czas na część oficjalną, czyli prezentację naszej placówki przez p. Mariana Kurzynę, dyrektora szkoły. Gdy Rodzice zapoznawali się z ofertą edukacyjną „Jedynki” oraz otrzymywali szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania naszej szkoły, najmłodsi Goście wybrali się na wędrówkę po szkole.

Najpierw zajrzeli do sali gimnastycznej, by spróbować swoich sił na torze przeszkód przygotowanym dla nich przez nauczycieli wychowania fizycznego. Nie zabawili tam długo, ponieważ czekały już na nich kolejne atrakcje. W sali przyrodniczej, dzięki swoim starszym kolegom z klasy 7, mogli obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję doświadczenia. Zawitali też do szkolnej biblioteki, gdzie uczniowie należący do Koła Przyjaciół Biblioteki, wcielając się w postaci ze znanych bajek, zaprosili naszych miłych Gości do krainy zagadek, które nie okazały się trudne, gdyż dzieci bardzo szybko je odgadły. W krainie języka angielskiego mogli potańczyć oraz pochwalić się swoją znajomością angielskich słówek, natomiast w sali, w której znajduje się jedna z kilku tablic multimedialnych, czekała na nich nasza muzyczna s. Norberta.

Wszystko co dobre, niestety szybko się kończy. Mali Goście i ich Rodzice opuścili mury naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nie żegnamy się na długo. Mówimy Wam do zobaczenia wkrótce...