• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chory i samotnym. Uczymy więc empatii i życzliwości, chcemy by nasi uczniowie byli wrażliwi na potrzeby innych ludzi oraz angażowali się w akcje społeczne dla dobra innych.  

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, w tym roku uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowywali kartki świąteczne, które następnie zostały przekazane do Domu Kombatanta w Biłgoraju, biłgorajskiego szpitala, Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach oraz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Uczniowie własnoręcznie wykonane kartki wrzucali sąsiadom do skrzynek pocztowych, a osoby przebywające na kwarantannie obdarowywali takimi kartkami bliskie osoby w domu.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki udziałowi w akcji „Razem na Święta” i takim małym gestom mogliśmy sprawić, że dla wielu stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.