• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Pod koniec kwietnia został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs literacko-plastyczny Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pt. „Społeczna Krucjata Miłości”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Lublinie.

Na konkurs wpłynęło 837 prac, w tym: 530 w kategorii plastycznej, 238 w kategorii wiersz i komiks oraz 69 w kategorii gra edukacyjna. Prace zostały nadesłane z szesnastu województw.

Miło jest nam poinformować, że decyzją komisji konkursowej, która obradowała w dniach 7-23 kwietnia 2021 r., w kategorii praca plastyczna klasy 0 – 3,  2. miejsce ex aequo zdobyła praca Mileny Janeczko z klasy I a.

W tej  samej kategorii, ale w klasach 4 – 6, 3. miejsce ex aequo zajęła praca Bartłomieja Chutkowskiego z klasy VI g, a wyróżnienie zdobyła Izabela Pogorzelec z klasy VI d.

W kategorii komiks klasy 4 – 6 wyróżnienie zdobyła Klaudia Mielnik z klasy VI g.

Cieszy nas ten sukces szczególnie, ponieważ rok 2021 to rok, któremu uchwałą Sejmu i Senatu RP patronuje Prymas Stefan Wyszyński. 3 sierpnia obchodzić będziemy 120. rocznicę urodzin, a 28 maja 40. rocznicę Jego śmierci. Zaś 12 września 2021 r. w Warszawie odbędzie się Jego beatyfikacja.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy poprzez swoje prace wyrazili pamięć i wielki szacunek dla myśli i życia Prymasa Tysiąclecia oraz odpowiedzieli na zaproszenie do refleksji nad dekalogiem miłości. Życzymy im dalszych sukcesów w konkursach plastycznych i nie tylko.