• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Drodzy Uczniowie klas 4 – 8

17 maja, na razie w formie hybrydowej, wracacie do nauki w szkolnych ławkach. Czekamy na Was z otwartymi ramionami i nie możemy się doczekać, kiedy przekroczycie próg szkoły. Spędziliście długie miesiące ucząc się zdalnie i borykając z nowymi wyzwaniami związanymi z tym sposobem nauki.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogło to być dla Was duże wyzwanie i źródło stresu, dlatego nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Ulgi”.

Wymuszona pandemią COVID-19 nauka zdalna okazała się niełatwym doświadczeniem. Była to nauka trudna, monotonna i odbywająca się w samotności. Obciążała całe rodziny i nieraz przebiegała w atmosferze lęku i napięcia.

Odpowiadając na apel Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie informujemy, że w dniach 17 – 28 maja 2021 r. nie będą odbywały się żadne sprawdziany, kartkówki, prace klasowe, a nauczyciele zrezygnują z pytania na lekcji i zadawania prac domowych.  Wszystko to po to, aby obniżyć stres, lęk towarzyszący Wam i Waszym Rodzicom na co dzień i zadbać o Wasze zdrowie psychiczne.

Niech „Tydzień Ulgi” będzie czasem, w którym mniej będzie stresu, napięcia i konfliktów. Zadbajmy o siebie, stwórzmy przestrzeń na rozmowy z przyjaciółmi, bycie ze sobą i odzyskanie radości życia.   

Wszyscy zasługujemy na chwile wytchnienia!