• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W środę, 24 października, odbył się w naszej szkole Jesienny Festyn Charytatywny pod hasłem „Ty też możesz pomóc”. Celem festynu było uwrażliwienie uczniów na cierpienie innych osób i zaangażowanie ich w działania na rzecz rówieśników. Rodzice i nauczyciele przygotowali przepyszne ciasta, owoce, przetwory i prażoną kukurydzę na kiermasz, który przeprowadziło  Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski.. Natomiast o oprawę artystyczną imprezy zadbała klasa III a wraz z wychowawcą panią Marzeną Pawelec. Na scenie obok klasy III a zaprezentowały się grupa taneczno - rytmiczna „Kropeczki” i grupa taneczna „Jump” działające przy MDK, których choreografem i opiekunem jest pani Ingrida Sokołowska, a także Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego.

W tym roku dochód z kiermaszu został przeznaczony na wsparcie rodziny naszej wychowanki Jagody Stasiewicz w rehabilitacji dziewczynki. Przypominamy tylko, ze w maju 2017 roku Jagoda miała bardzo poważny wypadek. Jadąca rowerem dziewczynka zderzyła się z samochodem osobowym. Jej stan określany był jako krytyczny. Miała bardzo poważne obrażenia, w tym rozległy uraz mózgu. Walkę o życie udało się wygrać, ale Jagoda zapadła w śpiączkę. Dzięki staraniom rodziców w lipcu trafiła do Kliniki Budzik, jedynego takiego ośrodka w Polsce, który specjalizuje się w wybudzaniu młodych ludzi ze śpiączki. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. W listopadzie 2017 r. Jagodę udało się wzbudzić ze śpiączki i od tej chwili trwa nieustanna walka o powrót dziewczynki do normalnego życia.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu stoiska i wparcie finansowe Jagody. Dziękujemy również zespołom MDK i członkom klubu karate wraz z instruktorami za udział w naszym przedsięwzięciu i dostarczenie nam wielu emocji.