• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

4 listopada 2022 r.  na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XXVII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się ponad 50 podmiotów muzycznych. Główne cele tego przedsięwzięcia to propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, a także rozwijanie wrażliwości inspirowanej historią i sztuką.

Miło jest nam poinformować, że Łucja Podpora, uczennica klasy 5a została laureatką tego Festiwalu w kategorii B, czyli szkoły podstawowe klasy V-VIII. Łucja, tak jak każdy uczestnik, wykonał dwa utwory: „A gdy na wojenkę szli ojczyźnie służyć” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Należy podkreślić, że w tej kategorii wystąpiło 26 podmiotów muzycznych, najwięcej w całym Festiwalu.

Łucji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.