• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

21 października 2022 r. na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Wspomniane święto było doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć o roli warzyw i owoców w naszej diecie. Na co dzień zwykle jesteśmy zabiegani i nie poświęcamy należytej uwagi temu, co jemy. To błąd.

Dlatego w piątek 21 października, przy okazji tego nietypowego święta, rodzice przygotowali swoim dzieciom drugie śniadanie w postaci ich ulubionych owoców i warzyw, a uczniowie przynieśli je do szkoły i zjedli wspólnie w klasach.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Owoce i warzywa znajdują się u podstawy piramidy żywieniowej, zaraz po aktywności fizycznej. Ich spożywanie powinno być codziennym elementem naszej diety.

Niech ta akcja przyczyni się do wzbogacenia codziennych dań w warzywa i owoce oraz wyeliminuje niezdrowe przekąski.