• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

27 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Marka. Wzięło w nim udział 41 uczniów z klas IV-VIII z 13 szkół powiatu biłgorajskiego, którzy rozwiązywali zadania konkursowe sprawdzające znajomość Ewangelii i jej przesłania.

Konkurs rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Świętego Jerzego. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do szkoły na część pisemną konkursu. Po części pisemnej uczniowie uczestniczyli w warsztatach biblijnych, które dotyczyły etapów powstawania Pisma Świętego, materiałów piśmienniczych oraz pojęcia czasu w Biblii. Warsztaty prowadził ks. Marcin Pudo.  

Miło jest nam poinformować, że w konkursie tym 3. miejsce w kategorii klas IV – VI zajął Tomasz Bielak z klasy 5d.

Laureaci  i wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe, albumy i leksykony, które pomogą im rozwijać i pogłębiać zainteresowania chrześcijaństwem i jego historią.